تصویر روز

d11.jpg

ورود به سایت

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

چهارمین همایش ملی تعامل انجمن صنفی با نیروگاههای بخار و بخش بخار سیکل ترکیبی

چهارمین همایش  ملی تعامل انجمن صنفی  با نیروگاههای بخار و  بخش بخار سیکل ترکیبی  از 13 تا 15 اسفند ماه در نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان با حمایت مالی شرکت پرشیان فولاد  بامدیریت حاج محمد فلاحتیان، همراه با نمایشگاه تخصصی جانبی ، با اهداف ارائه مقالات تخصصی  و تجارب  برتر، طرح و بررسی نیازمندیهای  نیروگاههای کشور  ، تمرکز  و هم افزایی در راستای  حل مشکلات نیروگاهی ، پاسخ به سوالات،   تشکل سازندگان، کاربران، پژوهشگران و فناوران ، شناخت توانمندی های  بهره برداران ، تامین کنندگان  و پیمانکاران  نیروگاهی ، تجلیل از سازندگان برتر کشور  ، برپایی کارگاه  آموزشی  و برگزاری سه پانل تخصصی با عناوین  1- بازتوانی (Repowering) 2- پانل تخصصی شیوه اجرا XQ و 3- پانل محیط زیست با حضور بیش از  400 نفر از مدیران عامل ، در بخش های  برق ، مکانیک ، ابزاردقیق و جمعی از مسئولین و کارشناسان شرکت توانیر، مسئولین استانی  و شهرستانی  برگزار گردید. در مراسم افتتاحیه این همایش آقای مهندس رسول موسی‏الرضائی  مدیر عامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با عرض خیر مقدم  به حاضرین به عنوان  اولین سخنران به ایراد سخن پرداخت.

مهندس موسی الرضائی  گفت : در صورت  تبدیل این بخش از نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی ظرفیتی به اندازه 800 مگاوات  به ظرفیت تولید برق کشور  افزوده خواهد شد، که با این کار حدود سالانه 11 میلیون لیتر سوخت صرفه جوئی می شود.

مدیر عامل برق منطقه ای اصفهان با تاکید  به این نکته   که در بند  19 قانون  بودجه  به حضور  بخش خصوصی نیرو جهت ارتقاء نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی توجه شده است،  اظهار داشت خوشبختانه قرار است وزارت نیرو  12 هزار میلیارد تومان  قرارداد بیع متقابل امضاء کند که اگر این موضوع تحقق یابد راندمان نیروگاههای ما از 37 درصد به 41 درصد افزایش خواهد یافت  که این افزایش راندمان  از انتشار  سالانه 30 میلیون تن آلاینده به محیط زیست جلوگیری خواهد کرد  که باعث کاهش 20 درصدی آلاینده های  صنعت برق می شود  که این مقدار  2 برابر تاثیری است که جنگل های شمال کشور  در تصفیه هوای آلوده دارند. وی افزود با دریافت 30 ریال  عوارض روی قبوض سالانه  600 میلیارد تومان درآمد برای  وزارت نیرو در پی خواهد داشت که میتوان  با این پول ، توسعه مناسب  و مطلوبی  در زمینه  استفاده از انرژی  های تجدید پذیر داشته باشیم.

دیگر سخنران افتتاحیه این همایش مدیر کل دفتر پشتیبانی فنی تولید شرکت توانیر بود.

مهندس غلامرضا مهرداد گفت :  باید برای تامین نیاز مصرف برق کشور هر 9 سال یک بار ظرفیت تولید برق را دو برابر کنیم  که هم اکنون  نیز ظرفیت فعلی ما نسبت به 9 سال پیش دو برابر شده است. وی در ادامه اظهار داشت : با وجود بدهی 16 هزار میلیاردی وزارت نیرو  به بخش خصوصی  ، تاکنون صنعت برق  ، خاموشی نداشته است که تلاشی قابل تقدیر است. در حاشیه این همایش  سه روزه علاوه بر برپایی  نمایشگاه  با حضور بیش از  65 شرکت که در عرصه تامین قطعات نیروگاهی  فعالیت دارند  و تعدادی از نیروگاه ها،  در طول برگزاری همایش 18 کارگاه آموزشی تشکیل شد. در جلسه  اختتامیه  این همایش  با جمع بندی مطالب عنوان شده  در طول برگزاری همایش به 3 نفر از داوران بررسی کننده مقالات ، دو نفر از برگزیدگان مقالات برتر ، به سه نفر از اساتید برپا کننده کارگاه های آموزشی و همچنین به تعداد 5  شرکت که در ارزیابی‎های انجام شده به عنوان غرفه برتر شناخته شده بودند تندیس همایش و لوح تقدیر اهداء گردید.