تصویر روز

d11.jpg

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

برپایی همایش آشنایی با نظام 5S

 

به منظور آشنایی هرچه بیشتر مدیران و کارکنان نیروگاه با نظام  آراستگی و ساماندهی  محیط کار (5S) همایش 4 ساعته ای برگزار شد.

در این سمینار  رئوس کلی 5S شامل تاریخچه ، تعاریف اهداف ، عوامل موثر در پیاده سازی  و موانع آن و همچنین مزایای آن مورد بحث قرار گرفت  ، از جمله مزایای  پیاده سازی  5S در سازمانها می توان به افزایش روحیه  کارکنان ، شادابی ، بهبود ارتباطات  میان فردی  کاهش خستگی روانی ، جلوگیری از اتلاف وقت ، کاهش هزینه های تولید ، عادت به پاکیزگی  نظم ، تفکر کایزن ، کاهش وابستگی امور به اشخاص و فرهنگ کارگروهی  نام برده،  لازم بذکر است  مطالب تکمیلی  در خصوص نظام 5S را می توانید بر روی سایت نیروگاه مشاهده فرمائید.

 

 

پنجمین همایش ملی تعامل انجمن صنفی با نیروگاه ها

پنجمین همایش ملی تعامل انجمن صنفی با نیروگاه های بخار و بخش بخار سیکل ترکیبی 29و30 اردیبهشت ماه در نیروگاه شهید منتظری برگزار شد .

در این همایش دو روزه، نیروگاه شهید محمد منتظری در سومین سال پیاپی میزبان حدود 400 نفر از مدیران و کارشناسان نیروگاهی بود. تشکیل پانل های تخصصی حوادث نیروگاهی، برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی، ارائه مقالات و برپایی نمایشگاه جانبی بخش های اصلی این همایش را تشکیل دادند.

تاکید بر کاربردی بودن مطالب ارائه شده منجر به تشکیل پانل های تخصصی حوادث نیروگاهی برای اولین بار در کشور و در این همایش شد که موجب رضایت مندی و استقبال بی نظیر شرکت کنندگان این دوره بود.

شایان ذکر است در آئین شروع این همایش جناب آقای مهندس مهرداد  مدیر کل دفتر پشتیبانی فنی تولید شرکت توانیر و مدیر عامل برق منطقه ای اصفهان جناب آقای مهندس موسی الرضایی به ایراد سخنرانی پرداختند و نمایشگاه جنبی همایش با محوریت تولیدات ساخت داخل را افتتاح نمودند.

 


برپایی همایش روانشناسی خانواده

 

در پی سلسله مراحل برپایی همایش های قبلی و با توجه به درخواست و پیشنهادات همکاران در نظر سنجی های انجام شده، همایش یک روزه ای تحت عنوان روانشناسی خانواده و پیرامون سه موضوع:

معیارهای زندگی،شادی های پایدار و معیار انتخاب همسر برگزار شد.

سرکار خانم دکتر فردوسی از اساتید مجرب دانشگاه پیرامون موضوعات فوق ارائه مطلب نمودند در پایان همایش نیز به پرسش های شرکت کنندگان در همایش پاسخ داده شد.

 

 

 

برپایی همایش مدیریت دانش باموضوع افزایش راندمان برج های خنک کن خشک

 

در پی برپایی سلسله مراحل همایش های مدیریت دانش و ایجاد راهکارهایی برای افزایش راندمان  برج های خنک کن همایشی با موضوع اثر اسپری آب بر پیک کولرها و دلتاهای برج خنک کن به عنوان عامل افزایش انتقال حرارت برگزار شد.  مطالب این همایش که توسط آقای مهندس اکبر توکلی ارائه شد ، ابتدا توضیحاتی مقدماتی در زمینه برج خنک کن هلر ، برج خنک کن نیروگاه شهید محمد منتظری ، تاثیر سرعت باد و دمای محیط  بر کارائی برج داده شد ، سپس به اثر اسپری پرداخته شد.

 

 

ادامه مطلب: برپایی همایش مدیریت دانش باموضوع افزایش راندمان برج های خنک کن خشک 

همایش روانشناسی

طی یک برنامه ریزی انجام شده همایش یک روزه ای از سلسله مباحث روانشناسی و با عنوان خانواده  و استرس ، با حضور جمعی از مسئولان شرکت پرشیان فولاد ، مدیران و کارکنان  نیروگاه شهید محمد منتظری  برگزار شد. در این همایش سرکارخانم دکتر فردوسی از اساتید مجرب و برجسته دانشگاه تهران پیرامون موضوع فوق مطالب ارزنده و مفید فایده ای را به سمع حاضرین رساندند. در این همایش  وبنا به پیشنهاد همکاران مقرر گردید از خدمات مشاوره ای  ایشان برای همکاران و خانواده  آنان استفاده گردد.